پرسش های متداول

ورود و ثبت نام

می‏‌توانم سفارشم را تلفنی ثبت کنم؟ پاسخ: خیر، امکان ثبت سفارش بصورت تلفنی امکان پذیر نیست.

برای خرید از سلطانیه، حتما باید در سایت عضو باشم ؟ پاسخ:بله. قبل از خرید میبایست از طریق شماره موبایل  ثبت نام کنید.

رمز خود را فراموش کرده ام.چطور میتوانم وارد پروفایلم شوم؟ پاسخ: شما می توانید با کلیک برای گزنیه گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟ در صفحه ورود اقدام به ساخت رمز جدید برای حساب کاربری خود نمایید.

ثبت سفارش

در چه شرایطی امکان خرید پرداخت در محل وجود دارد ؟ پاسخ: پرداخت در محل برای سفارشات زیر یک میلیون تومان امکان پذیر می باشد و برای سفارشات بالای یک میلیون تومان تماس بگیرید.

چطور میتوانم سفارشم را لغو کنم ؟ پاسخ: برای لغو سفارش های در انتظار پرداخت می توانید با مراجعه به حساب کاربری » لیست سفارشات » سفارش مورد نظر خود را لغو کنید و برای سفارش های غیر از وضعیت در انتظار پرداخت باید با پشتیبانی سلطانیه تماس بگیرید.

سفارشم را بصورت اینترنتی پرداخت نمودم ، وجه از حسابم کسر شده اما پرداخت سفارشم تایید نشده است؟ پاسخ: ممکن است بدلیل اختلال در درگاه بانکی انتقال وجه به بانک ناقص باشد – در اینصورت وجه بصورت خودکار طی 72 ساعت کاری مجدد بحساب شما برمیگردد.تاکید می شود، در این مورد نیازی به تماس با پشتیبانی ندارید.

میتوانم بجای خودم ، شخص دیگری برای تحویل سفارش معرفی کنم ؟ پاسخ: بله .هنگام وارد نمودن آدرس شما میتوانید نام شخص مورد نظر خود را وارد کنید ، شخص تحویل گیرنده میبایست کارت شناسایی خود را هنگام تحویل همراه داشته باشد.

پیگیری سفارش

چطور می توانم سفارشم را پیگیری کنم؟ پاسخ: برای آگاهی از وضعیت سفارش خود وارد حساب کاربری » لیست سفارشات شوید و روی نمایش سفارش مورد نظر کلیک کنید.

چطور میتوانم به اطلاعات خریدهای قبلی خود دسترسی پیدا کنم؟ پاسخ: برای مشاهده سفارشات قبلی خود وارد حساب کابری » لیست سفارشات شوید.

چطور میتوانم پس از ثبت سفارش آدرس و زمان ارسال را ویرایش کنم؟ پاسخ: برای تغییر آدرس سفارش خود به پشتیبانی سلطانیه تماس بگرید.

بستن
مقایسه